• 4 lutego 2013
  • wyświetleń: 1219

Częstochowianki jednak lepsze

Bez zwycięstwa wróciły wczoraj siatkarki pszczyńskiego PLKS z wyjazdowego meczu w Częstochowie. Podopieczne Jarosław Bodysa przegrały z liderem SPS AZS Politechniką Częstochowską 1:3 (28:26, 21:25, 25:16, 25:19)

Pierwszy set rozpoczął się walką punkt za punkt. Obie drużyny popełniały dużo błędów własnych. Pod koniec seta pszczynianki uzyskały przewagę punktową 24:20 i to one powinny zakończyć zwycięsko pierwszego seta. Zawodniczki AZS nie odpuściły i wyrównały stan meczu. Niestety pszczynianki nie ustrzegły błędów i podopieczne trenera Kuziorowicza zakończyły pierwszego seta zwycięstwem 28:26. Najwięcej punktów końcówce seta zdobyła była zawodniczka PLKS, a obecnie Politechniki Częstochowskiej Urszula Jędrys-Szynkiel.

Już na początku drugiego seta przy stanie 1:1 pszczynianki straciły kolejny punkt za otrzymaną żółtą kartkę. Prowadzące bardzo słabo spotkanie sędziny Justyna Pędryś i Monika Wulczyńska co jakiś czas doprowadzały poprzez "swoje" decyzje do niepotrzebnych dyskusji i przerw w meczu. Siatkarki AZS uzyskały niewielką przewagę punktową. Jednak pszczynianki zaczęły powoli dochodzić zespół z Częstochowy. Z wyniku 16:14 dla gospodyń w jednym ustawieniu zawodniczki PLKS zdobyły pięć punktów i na tablicy wyświetlił się wynik 19:16. Od tego momentu pszczynianki zaczęły dominować na parkiecie. Narzuciły przeciwniczkom swój styl gry. Bardzo dobrze funkcjonował blok PLKS. Do końca kontrolowały grę i wygrały do 21.

W trzecim secie akademiczki wzmocniły zagrywkę. Podopieczne Jarosława Bodysa nie bardzo radziły sobie z odbiorem serwisu przeciwniczek oraz zaczęły popełniać wiele błędów w ataku. Trener Jarosław Bodys próbował zmienić sposób gry pszczynianek wprowadzając zmiany w składzie. Nie przyniosły one poprawy i trzeci set zdecydowanie wygrały akademiczki 25:16.

Czwarty set częstochowianki znów rozpoczęły od dobrej zagrywki i szybko uzyskały wynik meczu 7:1. Nasze zawodniczki nie potrafiły przeciwstawić się przeciwniczkom, które do końca już kontrolowały wydarzenia na boisku. Seta przegrały do 19.
Siatkarkom Politechniki Częstochowskiej udał się rewanż za porażkę w Pszczynie.W przekroju całego meczu zawodniczki AZS Częstochowa zasłużyły na zwycięstwo.

Naszym siatkarkom pozostały jeszcze do rozegrania cztery mecze z których każdy należy wygrać, aby rundę zasadniczą zakończyć na drugim miejscu.