• 18 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1563

Liga Siatkówki: Kryzys KM&BM

Trzeciej porażki z rzędu doznali gracze KM&BM Pszczyna w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Na czele tabeli umocnił się Elgór+Hansen, który wygrał 3:1 z Brzeszcze Team.

Pszczyński Żubry - Golden Boys 2012
Po wygranej 3:2 nad Pszczyńskimi Żubrami, Golden Boys Czechowice-Dziedzice wskoczył an pozycję wicelidera rozgrywek LS. · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Piąte seria spotkań Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice rozpoczęła się od mocnego uderzenia - starcia lidera Elgór+Hansen Milowice z wiceliderem Brzeszcze Team. Dwa pierwsze sety padły łupem zespołu Rafała Krasińskiego, trzeci zdecydowanie wygrał beniaminek z Brzeszcz. Emocje sięgnęły zenitu w czwartej odsłonie. Walczący o przedłużenie meczu o kolejny set gracze z Brzeszcz prowadzili w końcówce 21:19, chwilę później było 23:22 dla milowiczan. Ostatecznie 29:27 zwyciężył Elgór+Hansen, co dała mu nie tylko zwycięstwo za trzy punkty, ale również umocnienie się na pozycji lidera.

Elgór+Hansen Milowice - Brzeszcze Team 3:1 (25:22, 25:23, 17:25, 29:27)

Następny mecz był ponownie spotkaniem sąsiadów z tabeli, tym razem tych z jego dołu. Sokół i New Vision nie zaznały jeszcze w tym sezonie smaku zwycięstwa, więc również zapowiadała się ciekawa walka. Oba zespoły miały jednak problemy ze składem. Beniaminkowi ze Strumienia udało się zebrać sześcioosobowy skład, z kolei pszczynianie grali tylko pięcioma zawodnikami. To jednak im nie przeszkodziło w wygraniu 3:0 i sięgnięciu po pierwszy komplet punktów.

Sokół Pszczyna - New Vision Strumień 3:0 (25:12, 25:19, 25:22)

Od przegranej z Elgórem zacięła się ekipa KM&BM Pszczyna. W spotkaniu z POSiR Team zespół dowodzony przez Piotra Włodka prowadził już 2:0, a mimo to z parkietu schodził pokonany. Grający w sześcioosobowym składzie beniaminek z Pszczyny wytrzymał trudy pięciosetowego pojedynku i zwyciężył w tie-break'u. Drużyna Szymona Skrzypca powoli odrabia straty z początku sezonu.

POSiR Team Pszczyna - KM&BM Pszczyna 3:2 (23:25, 21:25, 25:23, 25:28, 15:12)

Trzeci pięciosetowy pojedynek w tym sezonie rozegrali Pszczyńskie Żubry. Tym razem taki przebieg miało ich spotkanie z Golden Boys'ami. Początek meczu należał do zespołu prowadzonego przez Janusza Woźnikowskiego. Czechowiczanie doprowadzili do remisu w drugim secie. W trzecim prowadzenie przechodziło raz na jedną (12:8 dla Żubrów), raz na drugą stronę (19:16 dla Golden Boys). Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi w końcówce zachowali "Złoci chłopcy", którzy wygrali 25:23. Jeszcze więcej emocji było w czwartym secie, w którym beniaminek zza Wisły miał nawet piłkę meczową. Nie wykorzystał jej i na przewagi wygrali pszczynianie. Tie-break padł jednak łupem ekipy Dawida Stolarskiego, która dzięki tej wygranej wskoczyła na pozycję wicelidera.

Golden Boys Czechowice-Dziedzice - Pszczyńskie Żubry 3:2 (17:25, 25:16, 25:23, 26:28, 15:13)

Ostatnia tegoroczna kolejka w Lidze Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice zostanie rozegrana 23 grudnia w hali POSiR w Pszczynie. Po przerwie świąteczno-noworocznej zmagania wznowimy 5 stycznia również w Pszczynie. Harmonogram gier w styczniu i lutym zostanie podany już wkrótce!