Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 października 2012
  • 30 października 2012
  • wyświetleń: 6699

Suszec: olimpiada przedszkolaków

21 października na hali sportowej w Suszcu odbyła się IV Suszecka Olimpiada Przedszkolaków.

Suszec, olimpiada przedszkolaków


Po raz pierwszy rywalizowały drużyny reprezentujące przedszkola z Gminy Suszec. Do zawodów zgłoszono sześć drużyn z: Kobielic, Radostowic, Rudziczki, Mizerowa oraz dwie drużyny reprezentujące największe przedszkole w naszej gminie w Suszcu.

Drużyny brały udział w takich konkurencjach jak: przejście przez szarfę, bieg slalomem, bieg na czworakach, bieg z piłką, bieg przez hula-hop, sadzenie ziemniaków, przejście przez tunel, drużynowy skok w dal, skok przez tyczkę oraz strzał na bramkę. Przy prawie pełnej widowni dzieciaki w wieku od 3 do 6 lat pokazały, na co naprawdę stać przedszkolaka.

Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna reprezentująca przedszkole z Rudziczki. Drugie miejsce przypadło w udziale Radostowicom. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Suszca I. Na czwartym miejscu uplasowały się dwie drużyny: Mizerów oraz druga drużyna z Suszca. Ostatnie miejsce zajęły dzieci z przedszkola w Kobielicach - a była to najmłodsza drużyna w zawodach (głównie 3 - latki).

Suszec: olimpiada przedszkolaków - 21.10.2012 · fot.


Generalnie nie chodziło o wielką rywalizację, a sens takiej olimpiady widzimy w dobrej zabawie dla dzieci, które to z natury bardzo spontanicznie i z dużym zaangażowaniem przystępowały do każdej konkurencji. Zdrowa rywalizacja sportowa połączona z zabawą i dopingiem rodziców to cel takiej olimpiady. Wszystkie dzieci z rąk Wójta Gminy i Dyrektora GZOiS otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe (zabawki dla swojego przedszkola)

Dziękujemy rodzicom i opiekunom dzieci. Słowa podziękowania dla wychowawczyń przedszkolnych i dyrektorów placówek, za doskonałe przygotowanie dzieci do olimpiady. Gratulacje!!!

43-267 Suszec
ul. Szkolna 130a

tel. 032 4491114

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA