Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 2 października 2012
  • wyświetleń: 2067

Udany weekend badmintonistów

W czeskim Brnie w dniach od 27 do 30 września odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Paweł Pietryja. W parze z Przemysławem Urbanem dotarli do 1/4 finału. W meczu o medal ulegli po wspaniałej grze parze belgijskiej rozstawionej z nr 3. Paweł na co dzień trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. To największy sukces w "dorosłej" historii startów Pawła w zawodach międzynarodowych.

Kornelia badminton
Kornelia Marczak · fot.


W piątek pszczyńscy badmintoniści wyjechali na międzynarodowy turniej do Suchedniowa na Puchar Gór Świętokrzyskich. Pszczynę reprezentowali: Ania Goc, Tomasz Tomża, Kornelia Marczak, Filip Stępniak, Dagmara Pękała i Aleksandra Wyrobek.

W turnieju brało udział ponad 300 osób w kategoriach U-19, U-17, U15 i U-13 z Litwy, Estonii, Mołdawii, Bułgarii, Białorusi. Jako jedyny w piątek rano grał Filip. Cała reszta zawodników rozpoczynała zmagania w sobotę. Tomek wygrał swoją grupę eliminacyjną i po walce, w trzech setach, przegrał z Piotrem Wasilukiem.

Ania trafiła do czteroosobowej grupy, gdzie przegrała pierwszy mecz z Paulina Kaczorowską. Wszystkie pozostałe mecze w grupie wygrała. Ania i Dagmara zakończyły gry singlowe w grupach. W grze mieszanej Ania z Tomkiem przegrali swój drugi mecz na Magdę Konieczną i Krzysztofa Jakowczuka.

Kornelia wraz z Kubą Smajdą przegrali pierwszy mecz z Kingą Haracz i Sebastianem Sado. Kornelia grała też debla razem z Joanna Stanisz. Zajęły 3 miejsce. To najlepszy wynik naszych zawodników na zawodach w Suchedniowie.

Damian Pławecki, źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA