Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 18 września 2012
  • wyświetleń: 1330

Badminton: ruszył nowy sezon

Oficjalnie sezon badmintonowy 2012-2013 rozpoczęty! Z zawodników "Plesbadu" pierwszy na kort wyszedł Paweł‚ Pietryja. W dniach 30.08-2.09.2012 występował‚ w Lubinie podczas Polish Open.

Turnieju nie można uznać‡ za udany - i debel (Przemysł‚aw Urban), i mikst (Emilia Korpus) zakończył‚ się™ na drugiej rundzie. Był‚ to pierwszy start po wakacyjnych treningach i dlatego wierzymy, że kolejne turnieje przysporzą… nam więcej radoś›ci.

Paweł był‚ jedynym zawodnikiem Plesbadu, który występował‚ w Lubinie. Nie był‚ jednak jedynym Polakiem. Polska ekipa wywalczył‚a dwa zł‚ote i jeden srebrny medal.

I miejsce: Kamila Augustyn i Agnieszka Wojtkowska w grze podwójnej kobiet.

I miejsce: Łukasz Moreń„ i Wojtek Szkudlarczyk w grze podwójnej mężczyzn .

II miejsce: Agnieszka Wojtkowska i Wojtek Szkudlarczyk w grze mieszanej.

Zawodników naszego klubu już wkrótce czekają… turnieje m.in. w Ropczycach, Gł‚ubczycach i ...Pszczynie! Zapraszamy do kibicowania.

Ropczyce (woj. podkarpackie) gościł‚y zawodników podczas Podkarpackiego Festiwalu Badmintona Im. Jana Gajdy. Pszczynę reprezentowali: Ania Goc, Kornelia Marczak, Tomek Tomża i Filip Stę™pniak. Bezsprzecznie najlepszym juniorskim mikstem okazali się™ Ania z Tomkiem. Zdecydowanie wygrali wszystkie swoje pojedynki. Trochę (ale tylko trochę) gorzej poszło im w grach pojedynczych. Ania dotarł‚a do finał‚u gdzie spotkał‚a się™ z reprezentantką… gospodarzy - Joanną Stanisz. Niestety gładko wygrała zawodniczka z Podkarpacia. Na najniższym stopniu podium stanął‚ Tomek. Dość niespodziewanie przegrał‚ w pół‚finale z Mariuszem Kabatem (AZS AGH Kraków).

Tylko w grach podwójnych startowała Kornelia. Wartym odnotowania jest fakt, że w deblu wystąpił‚a z Joanną… Stanisz. Prawdopodobnie w tym sezonie będą walczyć‡ o medal OOM-u. Debiut wyszedł‚ ... obiecują…co. Wprawdzie pierwszy mecz przegrał‚y z parł… Kutacha/ Biał‚ek, ale w drugim już bez wątpliwości ograł‚y Edytę™ Mietłę™ i Emilię™ Jaworską. Te obie to medalistki poprzedniej OOM.

Dzielnie walczył‚ "okazjonalny" mikst: Filip Stępniak z Kornelią…. Niestety tym razem przeciwnicy okazali się™ lepsi.

Dla całej czwórki był‚ to pierwszy występ w tym sezonie. Życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych turniejach.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA