• 12 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3167

Iskra: złoto, dwa srebra i brąz

To dorobek młodych i zdolnych lekkoatletów klubu MKS Iskra Pszczyna na Mistrzostwach Śląska Młodzików i Dzieci, które odbyły się 9 czerwca w Chorzowie.

Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (deszcz i wiatr) Mistrzem Śląska w biegu na 600m w kategorii dzieci został Mikołaj Zatorski z najlepszym wynikiem w Polsce w br.-1,37,18s. Wysoką formę potwierdziła Natalia Mach, która zdobyła dwa srebrne medale: w biegu na 100m-13,67s- rekord życiowy i w skoku w dal-4,50m. Brązowy medal w kategorii młodzików wywalczył Dominik Furtok, który skoczył w dal na odległość 5,81m.

Iskra: złoto, dwa srebra i brąz - 9.06.2012 · fot. Marek Biela, Monika Biela

Również pozostali lekkoatleci zaprezentowali się znakomicie, uzyskując dobre rezultaty i rekordy życiowe: Damian Bojdoł (8 miejsce w skoku w dal w kategorii młodzik), Kamil Głąbek (8 miejsce w skoku w dal w kategorii dzieci), Karolina Korny (600 m -1,48,55s- rekord życiowy), Jacek Majewski ( 100m-13,97s, w kategorii dzieci -rekord życiowy), Adrian Zieleźnik (kategoria dzieci, 600m-1,58.59s-rekord życiowy) i Klaudia Łakota (kategoria dzieci, 300m- 58,90s).

Zawody te zakończyły pierwszą część sezonu lekkoatletycznego. Przed zawodnikami ciężka praca w czasie wakacji, obóz sportowy i dalsza część zmagań na bieżni we wrześniu.