• 5 czerwca 2012
  • wyświetleń: 1498

Sukcesy młodych kolarzy

W ostatni weekend w Bełchatowie rozegrany został Mały Wyścig Pokoju w którym bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi kolarze LK UKS Pszczyna.

W pierwszym dniu rywalizacji rozegrano indywidualną jazdę na czas na dystansie 5 km. W drużynie młodziczek poza Kasią Migdoł i Natalią Rapior wystąpiła Edyta Gołek - nasza żaczka, która bardzo dobrze radziła ze starszymi koleżankami. Na czas Kasia zajęła 2 miejsce, Edyta 4, a Natalia 6 miejsce. W wyścigu ze startu wspólnego najlepiej pojechała nasza najmłodsza kolarka Edyta, zwyciężyła pokonując młodziczki, Kasia zajęła 2, a Natalia 8 miejsce. w klasyfikacji generalnej po dwóch dniach rywalizacji drugie miejsce zajęła Kasia Migdoł, czwarte Edyta Gołek, a Szóste Natalia Rapior. Jako ciekawostkę podam, że Edyta Gołek po zwycięstwie w wyścigu ze startu wspólnego poddana została kontroli antydopingowej (paradoks - gdzie są kontrole elity i starszej młodzieży na wyścigach ogólnopolskich, chociażby na PP?).

Młodzicy również radzili sobie dobrze, w czasówce drugie miejsce zajął Kacper Piechaczek, Kamil Białończyk był 21, Mateusz Manowski 23.

W wyścigu ze startu wspólnego Kacper był 8, Kamil 20 i Mateusz 23.
W klasyfikacji generalnej Kacper Piechaczek zajął 2 miejsce.
W głównym wyścigu orlików i elity o Wielką Nagrodę Bełchatowa na dystansie 170 km pierwsze miejsce w kategorii orlik zajął Kamil Migdoł (Wibatech- LMGK Ziemia Brzeska), który przez ponad 100 km jechał w ucieczce z czterema kolarzami z elity.