Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 21 maja 2012
  • 6 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6667

Memoriał Pływacki - zobacz zdjęcia

W dniu 3 czerwca odbył się Drugi Memoriał Pływacki im. Krzysztofa Kanika w ramach obchodów XVII Dni Goczałkowic. Przed rozpoczęciem zawodów nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Wójta Krzysztofa Kanika przez Panią Wójt Gabrielę Plachę, Panią Beatę Kanik żonę Śp. Krzysztofa Kanika oraz przewodniczącego rady gminy Pana Adama Maćkowskiego.

Memoriał pływacki im. Krzysztofa Kanika, GOSiR


Po krótkim wprowadzeniu spikera Piotra Dąbkowskiego zostały wręczone puchary, medale oraz nagrody zwycięzcom konkursu "Pływanie na medal". Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szydełko, który w okresie od stycznia do końca kwietnia, jako jedyny przepłynął regulaminowy dystans dwustu kilometrów stylem dowolnym, na miejscu drugim znalazł się Tomasz Jany, na miejscu trzecim uplasował się Jerzy Mroziński, a na czwartym Anna Mrzyczek.

Następnie Pani Wójt dokonała otwarcia zawodów. Drugi memoriał pływacki gościł 410 zawodników z 33 klubów ze śląska, małopolski oraz jeden klub ze Słowacji. Pływacy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych na 50m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym. Goczałkowice reprezentowały dzieci z sekcji pływackiej GOSiR, uczniowie Szkoły podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum.

Drugi memoriał pływacki im. Krzysztofa Kanika - 3.06.2012 · fot.


Na pochwałę zasługuje Pęcak Agnieszka reprezentująca GOSiR Goczałkowice, która zajęła III miejsce 50m grzbiet i motylek oraz wielu innych naszych pływaków, którzy zajmowali dalsze miejsca. Podkreślić należy fakt, że duża część zawodników, która reprezentowała Gilus Gilowice i zdobywała czołowe miejsca w zawodach wywodzi się z Goczałkowic, gdzie uczyli się pływać i zdobywali pierwsze sukcesy, należą do nich: Famulok Zuzanna GILUS- uczennica SP1 w Goczałkowicach I miejsce 50m grzbiet i dowolny / Michalska Katarzyna GILUS -absolwentka SP1 obecnie ucząca się w gimnazjum w Woli I miejsce 50m klasyczny / Michalska Katarzyna GILUS III miejsce 50m klasyczny / Famulok Bartosz GILUS uczeń Gimnazjum w Goczałkowicach I miejsce 50m dowolny, III miejsce 50m dowolny wyścig memoriałowy. Ostatnią konkurencją podczas zawodów był wyścig memoriałowy 50m stylem dowolnym, w którym brało udział sześciu pływaków z najlepszymi czasami.

I miejsce Dzieniszewski Michał UKP Ruda Śląska 25.20
II miejsce Ratajczak Tymoteusz UKS Ondraszek Bielsko-Biała 26.31
III miejsce Famulok Bartosz MUKS Gilus Gilowice 26.48
IV miejsce Zając Mikołaj Szkoła Pływania PLUSK 27.49
V miejsce Wrzeszcz Sebastian ULKS Victoria Kozy 27.50

Były to jak dotąd największe zawody pływackie organizowane w Goczałkowicach, które zgromadziły najlepsze kluby pływackie śląska i nie tylko. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała 10 osobowa komisja sędziowska oraz ratownicy GOSIR, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy również zawodnikom, trenerom, opiekunom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomagali przy sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkółka Butterfly oraz Sekcja pływania GOSiR.

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Wisławy Szymborskiej 1

tel. 032 2127424

Krzysztof Kupper, Paweł Kanik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA