• 17 maja 2012
  • wyświetleń: 4089

Kolejny sukces Ryszarda Bochma

28 kwietnia Ryszard Bochm z Wisły Wielkiej zdobył I miejsce kata seniorów Budo Cup IBF Seniorów w Bieruniu. To nie pierwszy sukces zawodnika trenującego w PASW.

Ryszard Bochm (6 Dan) uprawia różne sztuki i sporty walki m.in. Kung-Fu, Ju-Jitsu, Karate. Wiodący styl to Dju-Su Kung-Fu Self-Defense System. Obecnie prowadzi zajęcia na Śląsku Cieszyńskim w Cieszynie i Skoczowie, gdzie wyszkolił mistrzów Polski, Europy i świata w sporcie powszechnym. Jest zawodowym instruktorem sztuk i sportów walki oraz samoobrony a także zawodnikiem. Za długoletnią działalność na rzecz kultury fizycznej odznaczony krzyżem zasługi od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Ryszard Bochm

Warto odnotować wcześniejsze sukcesy zawodnika. 13 listopada 2010 roku wywalczył w Żywcu I miejsce, złoty medal i tytuł mistrza świata "World Open Championship IMAF Europa". Kilka miesięcy później (2 kwietnia) w Mikołowie zajął I miejsce kata wśród seniorów (stopnie mistrzowskie) i I miejsce formy samoobrony Duo-System (seniorzy stopnie mistrzowskie) na Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski "Kong-Sao".

9 kwietnia 2011 roku w Żywcu zdobył I miejsce kata bez broni, II miejsce kata z bronią na zawodach Pucharu Podbeskidzia w Ju-Jitsu i Karate. Trzy tygodnie później w Bieruniu wywalczył I miejsce kata seniorów w Pucharze Budo IBF (International Budo Federation) Seniorów.

8 i 9 października w Bieruniu na Otwartych Mistrzostwach Europy IBF Ryszard Bochm zdobył IV miejsce kata (seniorzy). W dniach od 21 do 23 października w Mikołowie odbywał Otwartych Mistrzostwach Europy Kong-Sao (MSAC European Championship). Zawodnik z Wisły Wielkiej zdobył II miejsce (kata seniorzy stopnie mistrzowskie) oraz III miejsce (kata seniorzy stopnie mistrzowskie).