• 16 maja 2012
  • wyświetleń: 3294

Badminotn: złotka z PG1

W dniu 10 maja w Łaziskach Górnych odbyły się Wojewódzkie Drużynowe Zawody w Badmintonie. Wspaniale grały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Pszczynie, w składzie Kornelia Marczak i Patrycja Jonderko, które zajęły 1 miejsce i zostały Mistrzyniami Śląska.

PG nr 1, badminton
Złotka z PG nr 1 · fot. Monika Biela

W prowadzonej klasyfikacji indywidualnej nie dała szans rywalką Kornelia, która została najlepszą zawodniczką turnieju, zaś Patrycja była 13.

Warto dodać, że jest to największy sukces sportowy w historii PG 1.
W kategorii chłopców Pszczynę reprezentowali także uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 2, w składzie: Filip Stępniak ( 5 miejsce indywidualnie) i Krzysztof Smołka, którzy zajęli wysokie 8 miejsce.
Trenerem zawodników jest p. Damian Pławecki, zaś opiekunami grup byli: p. M. Biela i p. M. Waberski.

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do uprawianie badmintona!