• 17 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3080

MUKK wygrał w Zabrzu!

Koszykarze MUKKa wygrali trzeci kolejny mecz w rozgrywkach młodzików starszych. W poniedziałek 16 kwietnia nasi gracze wygrali z liderem grupy - MKS-em Zabrze i to na parkiecie rywala. Wynik 98:80 wyraźnie wskazuje, która z drużyn była lepsza w tych zawodach.

W prognozach przedmeczowych Zabrze było faworytem. Miało 8 zwycięstw i tylko 2 porażki. MUKK przystępował do spotkania z bilansem 6:4. Graczom z Zabrza pewności siebie dodawało zwycięstwo na parkiecie Zespołu Szkół Nr 1 w Pszczynie (85:75)

Wszystko zostało zweryfikowane na parkiecie. Tylko pierwsze punkty dawały prowadzenie koszykarzom MKS-u. Już w pierwszej kwarcie MUKK kontrolował zawody. Co prawda ta przewaga nie była zbyt duża ale to gospodarze ciągle musieli gonić wynik. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Czterech zawodników drugiej piątki punktowało, trzymając korzystny dla MUKKa rezultat. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili z przewagą 4 oczek.

Najważniejszy dla końcowego wyniku był początek 3 kwarty. Ekipa w składzie: Widawski, Janicki, Wyrobek, Mach, Warzecha (A.Danielczyk) odjechała na 15 punktów i gracze miejscowi nie zdołali już nawiązać walki. Janicki zagrał bardzo dobre zawody, znowu zaliczył ponad 30 punktów - w tym 4 rzuty zza linii 6.75 m.

Dokładnie tyle samo oczek zdobył Widawski (w tym 1 trójka). Rzut za 3 punkty zaliczył również Mach. 6 trójek w meczu ligi młodzików i to na parkiecie rywala? To naprawdę fajna sprawa! Na pochwałę zasługuje również Adrian Danielczyk , który zdobył już niezbędne doświadczenie i w przyszłym sezonie poprowadzi zespół rocznika 1999.

Za tydzień mecz w Tychach. Jeśli udało się wygrać w Zabrzu to może i w kolejnym spotkaniu MUKKi postarają się o niespodziankę? Kluczem do zwycięstwa jest jednak poprawa gry w defensywie.
MKS Zabrze: MUKK Pszczyna 80: 98 (24:29, 19:18, 20:29, 17:22)
Mach 5 (1x3), A.Danielczyk 5, Janicki 31 (4x3), Kubis 2, M.Danielczyk 2, Warzecha 8, Sz.Ber 4, Wyrobek 10, B.Ber 0, Widawski 31 (1x3)