Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

• 20 marca 2012
  • wyświetleń: 2132

Dwa medale badmintonisty

Przez trzy dni w Głubczycach rywalizowało 187 badmintonistów o medale mistrzostw polski w kategorii młodzieżowców i juniorów. Jak zwykle z dobrej strony zaprezentował się Paweł Pietryja - zdobył dwa medale w kategorii młodzieżowców. Zarówno w deblu (z Przemkiem Urbanem) jak i mikście (z Justyną Pasternak) zdobył brązowe medale

Paweł Pietryja

. Choć z każdej poważnej imprezy przywozi medale to jednak wcale nie było tak łatwo - przeciwnicy mocno napierali. Przeciwko parom Przyjemski / Tomczyk, Królak / Sieciechowicz trzeba było walczyć trzy sety. Natomiast półfinał debla przysporzył dużo nadziei naszym kibicom (specjalnie przyjechała grupa dopingująca). Paweł z Przemkiem w pierwszym secie nawet prowadzili 20:18, ale ostatecznie to bardziej doświadczeni i zgrani Adrian Dziółko i Patryk Szymoniak wygrali w dwóch setach.

Bardzo rozczarowana wynikiem ćwierćfinału singla juniorek jest Ania Goc. Do meczu z Emilią Korpus (MLKS Solec Kuj.) przygotowała się bardzo starannie. Przygotowana taktyka przynosiła efekty - Ania rozgrywała mecz według swoich założeń. Wszystko dobrze funkcjonowało do stanu 20:18 (!!!).

Wtedy to nagle wszystko się zacięło i gra Ani przestała przynosić efekty. Emilia Korpus wykorzystała moment słabości naszej zawodniczki i zdobyła 4 punkty z rzędu. Porażka w pierwszym secie na tyle przybiła Anię, że już nie podjęła walki w drugim. To już kolejna "ósemka" dla Ani. Być może w przyszłym roku zdobędzie swój upragniony medal w grze pojedynczej.

Dobrą postawę zaprezentował Tomek Tomża. Wpierw dość gładko ograł Macieja Stanisławczyka (Słupsk) by po ciężkim meczu pokonać Kacpra Czerwińskiego z Zamościa. W meczu o ćwierćfinał spotkał się z Miłoszem Bochatem (Solec Kuj.). Pierwszego seta przegrał 13:21, ale w drugim "włączył" wyższy bieg i pokazał na co go stać - wygrał 21:14. Trzeci set, niestety Tomka zaczął od błędów. Wysokie prowadzenie Miłosza praktycznie ustawiło losy meczu. Wprawdzie końcówka należała do Tomka, ale było już za późno by nadrobić straty. Ostatecznie Tomek przegrał do 16.

Pozostali pszczyńscy zawodnicy także, mimo porażek, zasłużyli na słowa pochwały. Wojciech Wilkosz w parze z Marcinem Uramem (Jelenia Góra) wygrali jeden mecz.