Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

• 15 marca 2012
  • wyświetleń: 2414

Medale pływaków z MUKS Gilus

Rewelacyjnie spisali się pływacy 14-letni z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gilus" na zakończonych Mistrzostwach Polski w Olsztynie, gdzie wystartowało 466 zawodników ze 105 klubów.

Sześcioosobowa grupa Gilusa, uczniów pierwszej klasy pływackiej Gimnazjum nr 1 im. ks. J. Bosko w Woli, w którym się uczą i rozwijają swoją sportową pasję u trenera Sławomira Formasa: Miriam Kwiatek, Agata Mietlińska , Dominika Maroszek, Katarzyna Michalska, Karol Trela, Marek Brauntsch, zdobyli rekordową w historii klubu liczbę medali i finałów: 9 finałów A, 3 tytuły Mistrza Polski, 2 tytuły v-ce Mistrza Polski oraz jeden medal brązowy.

W klasyfikacji medalowej (6 medali) MUKS Gilus uplasował się na 4 miejscu ustępując miejsca takim klubom jak: Trops Kartuzy, Delfin Gdynia oraz UKP Unii Oświęcim.

Medale pływaków z MUKS Gilus - 03.2012 · fot.

W punktacji klubowej Gilus zajął 8 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej na najlepszego zawodnika mistrzostw Miriam Kwiatek zajęła 2 miejsce przegrywając o 23 pkt. z zawodniczką AZS WSG Astorii Bydgoszcz.