• 29 lutego 2012
  • wyświetleń: 4333

Widawski 46 pkt! MUKK przegrał

Kamil Widawski, koszykarz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna zdobył 46 punktów (3x3 pkt) w ostatnim meczu swojego zespołu przeciwko MKS-owi Zabrze. Niestety MUKKi przegrały po ciekawym meczu 75:85.

Teoretycznie meczu z Zabrzem MUKK nie powinien wygrać. Rywale ograli GTK Gliwice z którym pszczyńscy koszykarze przegrali wyraźnie. W sporcie młodzieżowym rzadko jednak sprawdzają się teoretyczne rozważania. Od początku meczu górą byli gospodarze, którzy na koniec pierwszej kwarty prowadzili 17:11.

MUKK Pszczyna - MKS Zabrze - 27.02.2012 · fot. Sara Roehrich

Druga piątka utrzymała korzystny rezultat i po pierwszej połowie na tablicy wyników hali namiotowej Zespołu Szkół Nr 1 widniał remis 31:31. Pod koniec 3 kwarty zaznaczyła się lekka przewaga graczy z Zabrza, którzy mieli w składzie trzech znakomicie wyszkolonych zawodników "małych".

Widawski załapał 3 i 4 przewinienie i musiał odpuszczać w obronie, a drugi z wysokich - Wyrobek miał kłopoty z bardziej doświadczonym rywalem. Warto jednak podkreślić , że kluczem do zwycięstwa Zabrzan była ich lepsza organizacja gry w ataku i większe obycie boiskowe. Mimo bardzo dobrej gry Janickiego i ambitnej postawy pozostałych graczy MUKKom nie udało się do końca meczu odrobić strat.

Cieszy fakt , że najlepszy koszykarz na Śląsku po pierwszej rundzie - Widawski zagrał po męsku i z pełnym zaangażowaniem przez całe spotkanie. Porażka, co oczywiste radości nie dała, ale w tym wypadku daje sporo optymizmu przed kolejnymi meczami rozgrywek. 5 marca do Pszczyny zawitają rówieśnicy z MOSM-u Tychy , którzy prezentują zbliżoną klasę do Zabrzan. Jest więc szansa na kolejne ciekawe zawody w hali na osiedlu Piastów.

MUKK Pszczyna : MKS Zabrze 75 : 85 (17:11, 14:20, 20:27, 24:27)
Mach 0, A.Danielczyk 0, Janicki 16(1x3), Kubis 2, Helik 0, M.Danielczyk 3, Wantulok 0, Kozłowski 0, Sz. Ber 2, Wyrobek 6, B.Ber 0, Widawski 46 (3x3)

20 lutego MUKKi pokonały UKS 27 Katowice 97:56 po meczu, w którym aż 9 miejscowych graczy wpisało się do protokołu.