• 28 lutego 2012
  • wyświetleń: 2984

LF: Halowe ostatki 2011/2012

Ostatnia seria spotkań przyniosła nam końcowe rozstrzygnięcia. Wiadomo już kto gdzie będzie grał w przyszłym sezonie. Nowokoronowanemu mistrzowi udało się zachować miano jedynej niepokonanej drużyny w lidze.

I LIGA

Profi postawiło Elbudowi twarde warunki. Przyglądając się pierwszej połowie wyglądało to tak, jakby Elbudowi nie zależało w ogóle na zwycięstwie. Wynik meczu nie decydował w sumie o niczym bo obu ekipom nie groził już spadek z zajmowanych miejsc, ale sprawą otwartą pozostawała kwestia pierwszej porażki Elbudu. Mimo, że to oni wyszli już w 2 minucie na prowadzenie, to jednak nie do zatrzymania był Żemła, który w pierwszych 20 minutach cztery razy znalazł sposób na Króla. Po zmianie stron za sprawą specjalizującego się ostatnio w szybkich bramkach Tomanka Elbud uchwycił kontakt z Profi. Wynik był cały czas na styku, a od 36 minuty Profi musiało radzić sobie z jednym zawodnikiem mniej na boisku. W 40 minucie ten, który strzelanie rozpoczął, czyli Żupa, przypieczętował zwycięstwo Elbudu.

Stawką kolejnego meczu było trzecie miejsce na mecie tego sezonu. W lepszej sytuacji był ubiegłoroczny mistrz, któremu do osiągnięcia tego celu wystarczał remis. Ełka skupiła się na bronieniu dostępu do swojej bramki i liczeniu na kontry. Taktyka ta przyniosła efekty w końcówce pierwszej połowy, gdy najpierw Skaźnik, a chwilę potem Łukasz Osemlak wykorzystali szybkie kontry drużyny z Pszczyny. W drugiej połowie All Starsi rzucili wszystkie siły do przodu. Podkręcili tempo, ale nie potrafili wstrzelić się w bramkę przeciwnika. Udało się to dopiero w 33 minucie Ździebłowi. W samej końcówce ściągnęli jeszcze bramkarza by mieć przewagę liczebną w ofensywie, ale Ełka skutecznie się broniła. Dzięki trzem punktom przeskoczyła Jastrzębian w tabeli i zajęła najniższy stopień podium.

Bez zaangażowania do meczu z Japi-Budem podeszli zawodnicy ATS Jakub. Na pewno jakiś wpływ na to miał fakt, że mieli już wcześniej zapewnione utrzymanie. Japi-Budowi z kolei udało się godnie pożegnać z pierwszą ligą bo w sumie oni już też nie grali o nic. Choć na meczu pojawiło się ich tylko 5 i to bez nominalnego bramkarza, to jednak w zupełności wystarczyło na ekipę z Pszczyny.

Suszec nie pozostawił złudzeń POSiR-owi kto był lepszy w bezpośrednim meczu. Pewnym wytłumaczeniem jest fakt, że zawodnicy z Pszczyny na meczu zjawili się tylko w pięcioosobym składzie a mieli już w nogach trudy turnieju rozgrywanego tego samego dnia od rana. Suszec nie miał problemów z rozmontowywaniem formacji defensywnej POSiR-u i po kolei ich punktował. Zryw zawodników z Pszczyny nastąpił pod koniec meczu, ale była to tylko kosmetyka wyniku.

II LIGA

W ostatniej kolejce doszło do pojedynku dwóch najlepszych ekip w drugiej lidze. Cadi-Car, by być pewnym powrotu do pierwszej ligi musiał zapunktować z Northteciem. Ostatnio jednak ich forma była daleka od oczekiwanej. Od początku meczu Cadi-Car trzymał rywali na bezpieczny dystans i pewnie zwyciężył. Po roku banicji w drugiej lidze dwukrotny mistrz LF-u wraca do elity. Drużynie z Czechowic ta porażka nie zaszkodziła i jako beniaminek od razu awansowali także do pierwszej ligi.

Przy korzystnym rozstrzygnięciu w pierwszym meczu (czytaj - porażka Cadi-Caru) szanse na awans miał inny beniaminek Eurobud Miedźna. Warunkiem było zwycięstwo nad Gardawicami. Eurobud tak się zmobilizował na tego rywala, że nie pozostawił mu żadnych złudzeń. O ile jeszcze w pierwszej połowie nie wyglądało to źle, to już w drugiej gra toczyła się prawie tylko po jednej stronie boiska. Honorową bramkę Gardawicom udało się zdobyć dopiero w ostatniej minucie.

Sew-Met walczył z zdegradowaną już Trójcą o zachowanie drugoligowego bytu. W przypadku zwycięstwa i korzystnego rozstrzygnięcia w meczu Undergraso i Kryr mogło im się to udać. Od pierwszych minut ruszyli do realizacji celu. Już po 6 minutach prowadzili 3:0! Trójca jednak postanowiła się przyzwoicie pożegnać z drugą ligą i jeszcze do przerwy uchwyciła kontakt z Sew-Metem. Po zmianie stron stało się to, co wydawało się niemożliwe do osiągnięcia. Trójca doprowadziła do remisu, który utrzymała do końca meczu i pociągnęła tym samym za sobą Sew-Met do trzeciej ligi.

Bezpieczny wynik w walce o utrzymanie osiągnęli zawodnicy Undergrasosexoholics oraz Kryr. Po 10 minutach Kryry prowadziły 3:0, ale za sprawą dwóch trafień Matery Undergraso wróciło do gry. Chwilę potem na tablicy wyników mieliśmy remis, ale końcówka pierwszej połowy znów należała do Kryr. Po zmianie stron tempo meczu spadło, a dzięki dwóm bramkom ekipy z Pszczyny znów mieliśmy remis. Znając wynik poprzedniego meczu ten rezultat nie szkodził żadnej ze stron i drużyny podzieliły się punktami.

II liga - V kolejka II runda - Suszec - 25 lutego 2012
Cadi-Car - Northtec Południowcy 6:3 (3:1)
Gardawice - Eurobud 1:9 (0:2)
pauza: Inny Zespół
Sew-Met - Trójca 3:3 (3:2)
Kryry - Undergrasosexoholics 5:5 (5:3)
pauza: Mieszko

III LIGA

Najsłabszy mecz od dłuższego czasu zagrali zawodnicy Orłów. W meczu na szczycie pomiędzy drużynami, które miały pewny awans, lepszy okazał się Tamir. Najlepszy strzelec Tamiru - Stęchły zagrał wyjątkowo w obronie, rzadko włączając się w akcje ofensywne. W 23 minucie mieliśmy remis 3:3. Potem raz jeszcze udało się odskoczyć Tamirowi, ale gdy w 37 minucie Czorny (Orły) doprowadził do remisu, zanosiło się na podział punktów. Wtedy jednak przypomniał o sobie Stęchły i w 39 minucie dał swojej ekipie zwycięstwo.

Bardzo ciekawy i szybki spektakl stworzyli zawodnicy Enigmy i The Blues. Obie ekipy wymieniały się ciosami, a w ostatecznym rozrachunku o jedną bramkę lepszy okazali się The Blues. A mogło być inaczej bo w 35 minucie Mateusz Kopcoń nie wykorzystał rzutu karnego, a w 37 minucie sytuację sam na sam zmarnował Łukasz Kopcoń. Na dodatek w obu połowach The Blues mieli już po 4 przewinienia na koncie, ale przedłużonego karnego Enigma nie wywalczyła ani jednego. The Blues tym samym zajęli trzecie miejsce.

Jeśli już ktoś strzela bramki w Gunnersach to jest to zwykle Jakub Kordoń. Jeden zawodnik jednak nie da rady walczyć jak równy z równym z przeciwnikiem. Tym razem zbyt mocnym rywalem okazał się Relaks Katon Pub. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale sam Wolski w drugiej połowie trzy razy nie trafił do pustej bramki. Gunnersi w kiepskim stylu żegnają się z trzecią ligą, a warto przypomnieć, że po 3 pierwszych kolejkach zawodnicy z Goczałkowic liderowali w tabeli.

III liga - V kolejka II runda - Goczałkowice - 26 lutego 2012
Orły Mirosława K. - Tamir 4:5 (2:3)
Enigma - The Blues 2:3 (1:1)
pauza: Szweda Auto Service
Biegier Gunners - Relax Katon Pub 3:8 (0:4)
pauza: OKS Poligon oraz Promos24

IV LIGA

Bój o mistrzostwo czwartej ligi pozostał nierozstrzygnięty. Lepiej w meczu prezentowała się Willa Kobiór, która dyktowała warunki na boisku. W meczu mogliśmy podziwiać także festiwal strzałów w słupki (po 2 po obu stronach). W końcówce meczu Turbodymomeny oprowadziły do remisu, a niewiele brakowało by nawet wygrali, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystali najpierw Węglarz, a potem Łukasz Grzechnik.

Z pojedynku o trzecie miejsce pomiędzy Sentymentem a Termexem zwycięsko wyszli ci drudzy. Sentyment w 4 minucie wyszedł na prowadzenie, ale na odpowiedź Termexu nie musieliśmy długo czekać. Hat-tricka w 31 minucie udało się skompletować Kubiczkowi i mecz był właściwie już rozstrzygnięty. Trafienie Puchały na 3 minuty przed końcem nic Sentymentowi już nie dało.

W ostatnim pojedynku w tym sezonie Kuźnik rywalizował z Rudołtowicami. Zawodnik Piasku United zdobył 5 bramek co dało mu tytuł króla strzelców, a w tym meczu dało zwycięstwo nad ostatnią drużyną w tabeli. Charakterystyczna dla Rudołtowic była jak to określił jeden z obserwatorów: "porażająca nieskuteczność przez cały mecz". Udało im się przełamać dopiero przy stanie 5:0 dla drużyny z Piasku.

Dosyć zaskakujące rozstrzygniecie padło w pojedynku Veinu z Brygadą Kryzys. Vein co prawda na meczu pojawił się bez bramkarza, ale to nie tłumaczy tak słabej postawy. Początkowo jeszcze rywalizowali jak równy z równym, ale decydująca była końcówka pierwszej połowy. W 20 minucie Lasek (Brygada) ze swojego pola karnego przelobował bramkarza z Jankowic. Było już 3:1, a 15 sekund później ten sam zawodnik zrobił dokładnie to samo, ale trafił tylko w poprzeczkę. Zwycięstwo Brygady Kryzys ani przez moment nie było zagrożone.

IV liga - V kolejka II runda - Goczałkowice - 26 lutego 2012
Willa Kobiór - FC Turbodymomeny 3:3 (1:1)
Sentyment - Termex 2:4 (1:3)
pauza: ConstructoR
grupa pocieszenia
Rudołtowice - Piasek United 2:5 (0:4)
Vein Jankowice - Brygada Kryzys 1:7 (1:3)

W najbliższy weekend odbędzie się turniej o Puchar Ligi a po jego zakończeniu nastąpi podsumowanie ligowego sezonu.
UWAGA! zgłoszenia do rozgrywek pucharowych przyjmowane są tylko do wtorku 28 lutego do godziny 18:00!

Zapraszamy wszystkie drużyny Ligi Futsalu na halę Powatowego Ośrdka Sportu i Rekreacji w Pszczynie w niedzielę 4 marca na rozdanie nagród uczestnikom ligowych zamgań. (Tylko! w czasie podsumowanie zwracana będzie kaucja!)

Liga Typerów:
Zakończył się kolejny sezon halowy. Walka w lidze typerów trwała do ostatniego meczu i znamy wszystkich laureatów,sprawdź na www.elkateam.net.
UWAGA nagrody dla typerów zostaną wręczone w niedziele na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie po turnieju Pucharu Ligi LF który zostanie rozegrany 04 marca 2012.