• 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3282

Bike Team Pszczyna w Karpaczu

12 czerwca odbyły się kolejne zawody z serii Powerade Suzuki MTB Marathon. Niedzielna edycja została rozegrana u podnóży Śnieżki. W Karpaczu pojawili się również kolarze z Bike Team Pszczyna.

Tym razem pogoda znów nie oszczędziła kolarzy. Dwie godziny przed zawodami spadł ulewny deszcz. Trasa wyścigu była bardzo wymagająca z długimi podjazdami oraz stromymi, kamienistymi zjazdami. Zawody okazały się wyzwaniem nawet dla doświadczonych zawodników.

Bike Team Pszczyna w Karpaczu · fot. luckymtb / klub pless.pl

Najszybciej dystans MINI (21 km) przejechał Łukasz Fliś zajmując 18 miejsce w swojej kategorii. Krystian Pudełko i Szymon Widera dotarli na metę kolejno jako 15 oraz 19 w swojej kategorii wiekowej. Magdalena Ziemba zajęła 5 miejsce w kategorii kobiet. Izabella Tumula minęła linię mety jako 3 w kategorii kobiet do 18 roku życia. Trzeba podkreślić, iż na tej trasie startowała Kadra Narodowa Juniorów MTBO.

Na dystansie MEGA (56 km.) nasi zawodnicy razem wjech ali na metę. Piotr Ziemba zajął 43 miejsce w swojej kategorii. Łukasz Janik zdobył 126 miejsce w kategorii M3, a Dawid Skabrat 105 w najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej. Na tym dystansie startowało ok. 430 zawodników. Warto zaznaczyć, iż na tej trasie startowała czołówka polskiego kolarstwa górskiego, m. in. Mariusz Kowal, Mateusz Zoń oraz Marek Konwa - wielokrotny Mistrz Polski oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Witoldowi Duda za ułatwienie nam dojazdu na maraton.

Następne zawody odbędą się 10 lipca w Ustroniu.