• 15 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3399

Kolarze na Tyskim Kryterium Fiata

Bardzo dobrze dla naszych kolarzy minął ostatni weekend, medale na Mistrzostwach Śląska i trzy miejsca na podium w Tyskim Kryterium Fiata.

LK UKS Pszczyna, kolarze

W Koziegłowach w sobotę odbyły się Mistrzostwa Śląska w jeździe na czas dwójkami. Miłą niespodziankę sprawili nasi młodzicy: Maciej Foltyn i Kacper Piechaczek występując po raz pierwszy w tej konkurencji zdobyli brązowy medal. W kategorii junior nasz klub wystawił dwie dwójki, faworytami jednak była dwójka z GK Gliwice: Samol- Szczepanowski, która przegrała dosyć znacznie z parą Król-Magiera mistrzami Śląska w tej konkurencji na rok 2011. Brązowy medal dla drugiej naszej dwójki Molitor-Sito.

Równie dobrze układało się naszym na Tyskim Kryterium Fiata , które odbyło się w niedzielę. Najpierw wyścigi dla najmłodszych, wszystkie nasze dziewczyny stanęły na podium, potem wspaniała walka naszych młodzików a w efekcie drugie miejsce Maćka Foltyna w kryterium, co jest jego największym dotychczasowym sukcesem w krótkiej karierze kolarskiej. W wyścigu juniorów walkę o pierwsze miejsce stoczyli Matuszczyk Adam z Bełchatowa i Molitor Adam z Pszczyny, zwycięsko z tej potyczki wyszedł ten pierwszy zdobywając 3 punkty więcej. Bartek Sito uplasował się na 15 miejscu, Leszek Magiera na 17 miejscu. W głównej konkurencji tyskiego kryterium wyścigu elity też sukces naszego kolarza. Łukasz Strzeduła zajął drugie miejsce przegrywając z jeżdżącym na co dzień na Gwadelupie w klubie Gwada Bikers 118 Adamem Pierzgą.

Obszerne galerie zdjęć zmieszczone zostaną wkrótce na naszej nowej stronie klubowej: http://www.lkukspszczyna.pl.