Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 24 listopada 2010
  • wyświetleń: 3300

MMP U-20: Stracona szansa

Nie powiódł się atak najstarszej drużyny UKS-u Centrum na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii dwudziestolatków. W rozegranym w niedzielę na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie ekipa gospodarzy musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych drużyn, choć awans wcale nie był rzeczą niemożliwą.

MMP U-20: Stracona szansa
Najpierw 2:6 z All Black's & Reds Tychy...


MMP U-20: Stracona szansa
...później 3:1 z Inpuls Alpol Siemianowice Śląskie...


MMP U-20: Stracona szansa
i na koniec 2:7 z Rekordem Bielsko-Biała


Szanse na grę w finale w Chorzowie na dobrą sprawę pogrzebane zostały już w pierwszym meczu. UKS Centrum podejmując tyski All Black’s & Reds podszedł do spotkana zbyt spięty nie potrafił pokazać wszystkich swoich możliwości. Zespół niepotrzebnie zbyt głęboko się cofnął pozostawiając zbyt wiele miejsca rywalom. Zresztą głównym mankamentem, w tym meczu była gra obronna. Szybko stracone trzy bramki sprawiły, że pszczynianie musieli się otworzyć. Choć początek drugiej odsłony należał do UKS-u to gola zdobyć się nie udało. Skutecznie kontrowali za to rywalem i wkrótce było już 0:5. Co prawda Centrum powstał z kolan i zdobył szybkie dwa gole, ale dogonić rywali już nie był wstanie.

W drugim spotkaniu niedzielnego przedpołudnia Inpuls podejmował Rekord. Tu mimo ambitnej postawy zespołu z Siemianowic i w miarę wyrównanej walki przed przerwą ostatecznie górą okazała się drużyna z Bielska, która wygrała pewnie 3:0.

Kolejny mecz UKSu Centrum z Impulsem Alpol było zatem bojem o pozostaniem w grze. Porażka którego kol wiek zespołu ograniczała szanse awansu niemal do zera. Pszczynianie wyciągnęli najwyraźniej wnioski z pierwszego meczu i od pierwszych minut starali się prowadzić grę. Pomogła w tym z pewnością szybka bramka z wolnego autorstwa Adama Grygiera. Później zespół mógł grać już spokojnie z kontrataku. Na 2:0 podwyższył Ogorzały a tuż po przerwie dwójkową akcję Kiecok – Grzechnik wykończył ten drugi. Zmęczonych starciem z Rekordem rywali i chyba zaskoczonych dobrą postawą UKSu stać było tylko na jedną bramkę.

W swoim drugim meczu awans zapewniła sobie ekipa Rekordu Bielsko-Biała. W rywalizacji z ARB Tychy podobnie jak w pierwszym meczu piątka bielszczan zagrała bezbłędnie w defensywie i dobrze w ataku. Dzięki temu pokonała rywali 3:0 i przepustkę do Chorzowa miała już w kieszeni. Mimo trzybramkowej porażki wciąż w dobrej sytuacji była ekipa z Tychów.

Ostatni mecz ekipa z Tychów mogła nawet minimalnie przegrać i wciąż miała spore szanse na awans. Rozpoczęło się też znakomicie od szybko strzelonej bramki, która uspokoiła zespół ABR-u. Wydawało się, że Inpuls Alupol nic już nie zrobi i pożegna się z mistrzostwami na poziome eliminacji. Nic bardziej mylnego. Końcówka meczu i całego turnieju była popisem skutecznej gry siemianowiskiej ekipy. Drużyna Inpulsu zaaplikowała rywalom pięć goli (a mogła nawet więcej) i rzutem na taśmę wyprzedziła w tabeli tyszan.

Wygrana Inpulsu była także szansą dla UKS-u. Teraz wystarczyło tylko zremisować z Rekordem w ostatnim meczu by znaleźć się w finałach. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Tym bardziej, że bielszczanie mogli już grać na luzie. Początek był jeszcze dość wyrównanym widowiskiem ale od piątej minuty przewaga Rekordu zaczęła być widoczna. UKS pierwszego gola zdobył w momencie gdy przegrywał już 0:5. Co ciekawe była to pierwsza stracona bramka Rekordu w tym turnieju. Pszczynianie znaleźli sposób na rywali i zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale słaba postawa w defensywie nie pozwoliła cieszyć się z końcowego sukcesu.

Rywalizację z kompletem punktów zakończył zatem Rekord Bielsko-Biała. A o dalszych miejscach musiała zdecydować tzw. „mała tabelka” ponieważ wszystkie pozostałe trzy drużyny miały na swoim koncie po jednej wygranej. Ostatecznie z awansu do chorzowskiego finału cieszyli się gracze Inpulsu Alpolu, którzy piłkarzy ABR Tychy wyprzedzili dzięki strzelonej piątej bramce w bezpośrednim meczu. Gościnny okazał się zatem zespół UKS-u Centrum, który z całej trójki legitymował się najsłabszym bilansem bramkowym.

Komplet wyników turnieju eliminacji MMP U-20
Pszczyna, 21 listopada 2010 – hala POSiR

UKS Centrum – ALL Black’s & Reds 2:6
Inpuls Alpol – Rekord 0:3
UKS Centrum – Inpuls Alpol 3:1
Alla Black’s & Reds – Rekord 0:3
All Black’s & Reds – Inspuls Alpol 1:5
UKS Centrum – Rekord 2:7

Tabela pszczyńskiego turnieju
(lp., drużyna, punkty, bramki, \\\"mała tabela\\\")
1. Rekord Bielsko-Biała 9 pkt 13:2
2. Inpuls Alpol Siemioanowice Śląskie 3 pkt 6:7 (6:4)
3. All Black’s and Reds Tychy 3 pkt 7:10 (7:7)
4. UKS Centrum Pszczyna 3 pkt 7:14 (5:7)

Zespół UKS Centrum Pszczyna grał w składzie:
Mateusz Pisarek, Dawid Ogierman, Mateusz Pławecki, Piotr Moroń, Jakub Kiecok, Mateusz Wolski, Piotr Ogorzały, Łukasz Grzechnik, Kamil Grzechnik, Przemysław Wyrobek, Paweł Janosz, Adam Grygier. Trenerem drużyny jest Mateusz Żemła.

Galeria z turnieju eliminacyjnego MMP U-20 na stronie www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2194 class=dodaj target=_blank> www.posir.pszczyna.pl

Pamiątkowe puchary i upominki dla drużyn wręczył obecny na turniejowych zmaganiach Przewodniczący Komisji Młodzieżowej Wydziału Futsalu PZPN Janusz Szymura.
Kolejna szansa, aby zobaczyć naszych młodych futsalowców w akcji w turnieju ogólnopolskim już w niedzielę 5 grudnia. Wówczas to w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie w ramach drugiego turnieju Grand Prix eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski zagrają osiemnastolatkowie (turniej numer jeden 28 listopada w Pyskowicach).

UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA