Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 5 listopada 2010
  • wyświetleń: 3881

LF: 40 ekip na futsal

Ruszamy z kolejnym sezonem halowym. W minioną środę na hali w Pszczynie odbyło się zebranie przedstawicieli 39 drużyn zgłoszonych do Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice sezonu 2010/2011. W piątek do tego grona dołączyła jeszcze jedna ekipa. Tym też sposobem zagramy w czterech grupach po 10 zespołów.

LF: 40 ekip na futsal
Spotkanie przedstawicieli drużyn przed starem Ligi Futsalu...


LF: 40 ekip na futsal
...oraz losowanie grup III ligi.


Grania będzie naprawdę sporo. Do gry włączyła się jednak także hala w Goczałkowicach i miejmy nadzieję, że dzięki trzem obiektom sportowym zdołamy sprawnie rozegrać cały halowy sezon.

W pierwszej fazie gier będziemy mieli trzy klasy rozgrywkowe. W lidze I zagrają zespoły, które wywalczyły sobie takie prawo w ubiegłym sezonie i są to: All Stars, ATS Jakub, Belfer Team, Cadi-Car, Ełka Team, FC Profi M-Tec, Japi-Bud, Pawłowice, Suszec i Undergrasosexoholics.

W lidze II zobaczymy w akcji także 10 zespołów. Tutaj nie zgłosiła się ekipa Dopierlaskiego i na ich miejsce zgodnie z regulaminem wskoczyła najwyżej sklasyfikowana drużyna z III ligi z ubiegłego sezonu, czyli POSiR. Skład zaplecza pierwszej ligi wygląda zatem następująco: El-Bud, Gardawice, Inny Zespół, Kryry, Mieszko, Ośrodek Nad Dokawą, POSiR, Relaks Katon Pub, Sew-Met, The Blues.

W dwóch pierwszych ligach system gier wyglądać będzie podobnie jak w zeszłym roku. W pierwszej fazie zagra każdy z każdym, a następnie zespoły podzielone zostaną na grupę mistrzowską i spadkową i w nich zagra mecz rewanżowe po pięć drużyn, które walczyć będą o medale czy też awans lub utrzymanie. W I lidze nadal sędziować będzie po dwóch sędziów.

Trzecia klasa rozgrywkowa w pierwszej fazie liczyć będzie 20 drużyn. Te zostały podzielone na dwie grupy. Zespoły, które już z nami się bawiły zostały rozstawione wg miejsc zajętych w lidze, zaś beniaminki zostały dolosowane.
W III lidze w grupie L rywalizować zatem będą: ZRB-Szybkie Banany, FC Piaskowa, Żubry, Enigma, Brzezina Osiek, Wrona Produkcja, Piasek United, OKS Poligon, KWCH Piasek, KS ABR Tychy.

W grupie F zagrają zaś: Trójca, Northec Południowcy, KECH, Eurobud, Tamir, Biegier Gunners, Vein, Brygada Kryzys, Zrywik Bąków i zgłoszone w ostatniej chwili Warszowice.

W III lidze system gier jest dość podobny. Najpierw drużyny rywalizują w dwóch grupach każdy z każdym. Po pierwszej rundzie nastąpi podział III ligi. Po 5 najlepszych drużyn nadal grać będzie w III lidze, zespoły z miejsc 6-10 grać będą w dalszej fazie w lidze IV.
W drugiej fazie w III i IV lidze mecze zagrają już tylko zespoły, które dotąd ze sobą nie grały. Wyniki z I rundy uzyskane z drużynami, które znajdą się w tej samej lidze będą zaliczone do ostatecznego rozrachunku. Warto zatem walczyć o punkty od pierwszych spotkań, bowiem nie wiadomo, kto zdoła awansować do III a kto zagra w IV lidze.

Na koniec sezonu z każdej ligi spadną po dwa najsłabsze zespoły. Po dwie najlepsze drużyny z ligi II, III i IV zagrają w przyszłym roku w wyższej klasie rozgrywkowej.

Więcej szczegółów dotyczących systemu gry w załączonym regulaminie.

Przypominamy także drużynom, że kolejnym warunkiem koniecznym do dopuszczenia do Ligi Futsalu jest oddanie przed pierwszymi meczami list zgłoszeniowych ze zgłoszonymi zawodnikami. Tych można w tym sezonie zgłosić aż 18. Dodatkowo można dokonać w trakcie sezonu Az pięciu zmian w składzie. Nie zmienia się za to granica wieku. W lidze futsalu mogą grać wszystkie chętne osoby, które ukończą 16 lat.

Przypominamy także, że zawodnicy z jednej drużyny muszą grać w jednolitych strojach z różnymi numerami, a strój bramkarza musi się odróżniać od pozostałych graczy. Osoba pełniąca obowiązki kapitana gra w opasce na przedramieniu i zobowiązana jest przed meczem do wypełnienia protokołu meczowego, a po jego zakończeniu do sprawdzenia zapisów.
Prosimy zapoznać się także z nowościami regulaminowymi w futsalu. Najistotniejszą zmianą jest gra z bramkarzem, a właściwie jej ograniczenie. To tyle z grubsza o

Poniżej przedstawiamy harmonogram gier I kolejki. Zaczynamy już w czwartek 11 listopada na hali sportowej w Pszczynie i Suszczu.

I LIGA – czwartek 11 listopada 2010
hala sportowa w Pszczynie

17:40 Ełka Team – Japi-Bud
18:30 Belfer Team – ATS Jakub
19:20 Undergrasosexoholics – Pawłowice
20:10 All Stars – Cadi-Car
21:00 FC Profi M-Tec – Suszec

II LIGA – czwartek 11 listopada 2010
hala sportowa w Pszczynie

16:00 POSiR – Relaks Katon Pub
16:50 Sew-Met – Mieszko
hala sportowa w Suszcu
18:50 The Blues – Inny Zespół
19:40 Ośrodek nad Dokawą – Kryry
20:30 El-Bud – Gardawice

III LIGA - GRUPA L – czwartek 11 listopada 2010
hala sportowa w Pszczynie

15:10 Żubry – OKS Poligon
hala sportowa w Suszcu
15:20 FC Piaskowa – KWCH Piasek
16:20 Enigma – Piasek United
17:10 Brzezina Osiek – Wrona Produkcja
18:00 ZRB-Szybkie Banany – KS ABR Tychy

III LIGA - GRUPA F – czwartek 11 listopada 2010
hala sportowa w Suszcu

13:00 Trójca – Warszowice
13:50 Northtec Południowcy – Zrywik Bąków
14:40 Eurobud – Vein
hala sportowa w Pszczynie
13:30 Tamir – Biegier Gunners
14:20 KECH – Brygada Kryzys

Pełny harmonogram gier ukaże się wkrótce.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia.

Na stronie internetowej www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2103 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl dostępny jest regulamin rozgrywek oraz do pobrania pliki: karta zgłoszenia drużyny i oświadczenia dla rodziców niepełnoletnich uczestników.

POSiR Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA