Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 6 października 2010
  • wyświetleń: 2998

Pracowity weekend żaków

Miniony weekend był bardzo pracowity dla piłkarzy pszczyńskiego UKSu Centrum. Obie drużyny, prócz spotkań w Śląskiej Lidze Żaków zagrały także w pierwszym turnieju organizowanym przez pszczyński MORiS, czyli Miejskiej Lidze Żaków.

Pracowity weekend żaków
W piątkowe popołudnie mecz z LKS Goczałkowice...


Pracowity weekend żaków
...w sobotni poranek bój z Juve Jaroszowice...


Pracowity weekend żaków
...a potem Miejska Liga Żaków


Wszystko rozpoczęło się już w piątek ligowym spotkaniem rocznika U-10 z rówieśnikami z Goczałkowic. Mecz na Orliku przy hali POSiR przyjezdni rozpoczęli od mocnego uderzenia i po 10 minutach prowadzili już 2:0. Nasz zespół wkrótce wyciągał jednak wnioski i powoli rozpoczął kontrolować sytuację na boisku, czego efektem były trzy bramki zdobyte jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie na boisku dominowała już pszczyńska drużyna, która zdobyła kolejne trzy i kolejne trzy punkty. Wynik końcowy 6:4 dla Pszczyny. Pięć goli zdobył Łukasz Mąka, zaś jedno trafienie dołożył Dawid Szromek.

Drużyna UKS Centrum U-10 zagrała w składzie:
Sławomir Piech (br.), Remigiusz Patyk, Mateusz Wala, Sebastian Orzechowski, Piotr Joniak, Szymon Pławecki, Łukasz Mąka, Michał Biegier (kpt.), Dawid Szromek, Tomasz Musioł, Mateusz Mulet, Kamil Świder. Trener: Wojciech Bałuch.

W sobotni poranek na boisko wybiegli z kolei zawodnicy trenujący w UKS Centrum z rocznika U-9 a ich przeciwnikiem był zespół Juve Jaroszowice. Podopieczni Mateusza Bałucha praktycznie od początku kontrolowali przebieg spotkania i pewnie zakończyli swój pojedynek wygraną aż 8:3. Kolejnego hat tricka zaliczył Łukasz Zjawiński, jedno trafienie mniej miał na koncie Kacper Wybrańczyk, zaś Patryk Rom, Bartek Maj, Patryk Mizera położyli po jednej bramce.

Drużyna UKS Centrum U-9 zagrała w składzie:
Kamil Sikora (br.), Patryk Mizera, Wojtek Kokot, Tomasz Kulicki, Patryk Rom, Kacper Wybrańczyk, Łukasz Zjawiński (kpt.), Bartek Maj, Marcin Kaszok, Kacper Bieszczad, Dominik Pala, Kamil Kozubek, Olaf Marek. Trener: Mateusz Bałuch.

Oba Zespoły UKSu Centrum dzięki porozumieniu działaczy w sezonie rozgrywkowym 2010/11 w Śląskiej Lidze Żaków reprezentują barwy MKS Iskra Pszczyna.

Kolejne pojedynki nasze drużyna zagrają na wyjeździe. Chłopcy z rocznika 2000 w czwartek jadą do Bierunia, zaś z rocznika 2001 w sobotę zagrają w Wyrach.

Śląska Liga Żaków była tylko pierwszym etapem weekendowych zmagań naszych Żaków. Bowiem piłkarze obu zespołów trenujący w UKS Centrum, w sobotnie południe rywalizowały jeszcze w pierwszym turnieju Miejskiej Ligi Żaków.
Po dwugodzinnej rywalizacji na boisku Piast przy Zespole Szkół nr 1 zespół U-10 uplasował się na drugim miejscu przegrywając w finale z ubiegłorocznym mistrzem Trójką Czechowice. Drużyna z rocznika U-9 w meczu o 3 miejsce wygrała z LKS Studzienice i stanęła na najniższym stopniu podium.

Zatem nasze zespoły uległy jedynie doświadczonej drużynie Mariusza Maławego tocząc wyrównane pojedynki. Może w drugim turnieju szczęście będzie po naszej stronie.

Wyniki I turnieju Miejskiej Ligi Żaków
sobota, 2 października 2010 - boisko "Piast"


Grupa A
Łąka - Studzienice 0-1
Studzienice – Centrum/Iskra 2000 2 - 5
Łąka - Centrum/ Iskra 2000 0-5

Tabela grupy A
1. UKS Centrum/MKS Iskra r. 2000 6
2. LKS Studzienice 3
3. LKS Łąka 0

Grupa B
Wisła Wielka – Centrum/Pszczyna 2001 0 -8
Czechowice- Dziedzice – Wisła Wielka 10-1
Czechowice- Dziedzice - Centrum/Pszczyna 2001 3-0

Tabela grupy B
1. Czechowice-Dziedzice 6
2. UKS Centrum/MKS Iskra r. 2001 3
3. LKS Wisła Wielka 0

mecz o 5 miejsce
LKS Łąka – LKS Wisła Wielka 3-0

mecz o 3 miejsce
LKS Studzienice – UKS Centrum/Iskra 2001 1-2

mecz o 1 miejsce
UMRKS Trója Czechowice – UKS Centrum/Iskra 2000 2-0

Fotorelacja z weekendowych gier żaków na stronie: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2040 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA