Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 17 września 2010
  • wyświetleń: 2677

PALP: Znamy pucharowe grupy

W piątkowy wieczór na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyło się losowanie grup I rundy Pucharu Ligi PALP oraz omówione zostały zasady rozgrywania meczów w tegorocznej edycji pucharowych rozgrywek.

PALP: Znamy pucharowe grupy
Niezwykle ciekawe pucharowe grupy


Regulamin rozgrywek Pucharu Ligi PALP sezon 2010/2011

W sezonie 2010/2011 rywalizacja w Pucharze Ligi rozpocznie się już jesienią a walczyć o przepustkę do kolejnego etapu będzie 20 drużyn drugoligowych. Poprzez losowanie zostały utworzone cztery pięciozespołowe grupy, w których zagramy systemem każdy z każdym. Mecze odbywać się będą co drugi czwartek na boisku Piast w Pszczynie.

Do wiosennej części gier awansują po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy. Zespoły, które zajmą ostatnią pozycję w grupowej tabeli odpadną z dalszej rywalizacji. Aby uatrakcyjnić nieco rywalizację także pomiędzy grupami, drużyna, która na zakończenie I rundy będzie się legitymowała najlepszym bilansem bramkowym i punktowym spośród wszystkich ekip będzie rozstawiona w drugiej rundzie.

Począwszy od drugiej rundy mecze odbywać się będą już systemem typowo pucharowym (mecz + rewanż) a do dalszej fazy awansować będzie zwycięzca dwumeczu. W drugiej rundzie zagra 15 zespołów z I ligi oraz 16 z drugiej ligi. Przed tą częścią rozgrywek nastąpi losowanie. Tutaj do drużyn pierwszoligowych oraz do tej najlepszej drugoligowej dolosowani zostaną rywale z drugiej ligi. Jedna z rozstawionych drużyn uzyska prawo gry w III rundzie wolnym losem.

Począwszy od trzeciej rundy gier pucharowych nie będzie już rozstawionych drużyn, czyli pucharowe pary losowane będą z jednego koszyka.

W pucharowych rozgrywkach naturalnie obowiązują składy zgłoszone do rozgrywek ligowych. Kartki w Pucharze Ligi liczymy osobno tj. za kary napomnienia nie pauzuje się w meczach ligowych. Pauza następuje każdorazowo po otrzymaniu parzystej żółtej kartki (tj. 2, 4, 6, 8 itd…)
Wyjątek stanowią kary wykluczenia za niesportowe zachowanie. Tutaj za przewinienie decyzją sędziego i organizatorów zawodnik może zostać zawieszony zarówno na mecze pucharowe jak i ligowe.

Szczegóły w załączonym regulaminie rozgrywek Pucharu Ligi PALP sezon 2010/2011.

Przejdźmy teraz do wyników losowania. Te okazały się niezwykle interesujące. Los oczywiście jest przewroty i są grupy słabsze i mocniejsze. Bez wątpienia grupą „śmierci” jest grupa A, w której zagrają: Zryw Pszczyna, K.W.CH. Piasek, Elwo Pszczyna, DN Okna Rudołtowice oraz Enigma Czechowice.
Ciekawie wygląda także grupa B, w której zobaczymy: Relaks Katon Pub Pszczyna, Kilers Pszczyna, Drużyna Fryzjera Pszczyna, Polandy Pszczyna oraz Zielarze Czechowice.
W grupie C los skojarzył z kolei drużyny: Vein Jankowice, Orły Mirosława K., Brygada Kryzys, Termex Pszczyna, Piasek United.
W ostatniej grupie rywalizować będą: KECH Pszczyna, Warriors Pszczyna, Osiedle Północ Czechowice, Wrona Produkcja Podłoża, ConstructoR Tychy.

Harmonogram pierwszych grupowych spotkań Pucharu Ligi PALP:
Czwartek, 23 września 2010 – boisko Piast

grupa „A”

18:00 Zryw Pszczyna – K.W.CH. Piasek
18:00 Elwo Pszczyna – DN Okna Rudołtowice
Pauza: Enigma Czechowice

grupa „B”
18:50 Relaks Katon Pub Pszczyna – Kilers Pszczyna
18:50 Drużyna Fryzjera Pszczyna – Polandy Pszczyna
pauza: Zielarze Czechowice

grupa „C”
19:40 Vein Jankowice – Orły Mirosława K.
19:40 Brygada Kryzys – Termex Pszczyna
pauza: Piasek United

grupa „D”
20:30 KECH Pszczyna – Warriors Pszczyna
20:30 Osiedle Północ Czechowice – Wrona Produkcja Podłoża
pauza: ConstructoR Tychy

Następne mecze odbędą się w następujących terminach: 07.10.2010r., 21.10.2010r., 04.11.2010r., 07.11.2010r.

Pełny harmonogram gier I rundy Pucharu Ligi ukaże się w przyszłym tygodniu.

UKS Centrum Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA