• 1 września 2010
  • wyświetleń: 2709

Wicemistorzostwo naszych kolarzy

Kolejny wielki sukces pszczyńskich kolarzy: w ubiegły piątek Jakub Foltyn i Rafał Król wywalczyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami w Godzieszach Wielkich.

W wyścigu na dystansie 26 km, nasza para pojechała bardzo dobrze, tylko 4 sekundy zabrakło do złotego medalu. Mistrzami została para z Mostostalu Puławy: Grzegorz Haba, Przemysław Marek, druga nasza para Strzeduła - Magiera zajęła 18 miejsce.
W juniorach młodszych Piotr Jaromin z Bartoszem Szczepanowskim zajęli 5 miejsce.

W niedzielnych zmaganiach kolarskich drużyn na dystansie 50 km nasi juniorzy w składzie: Foltyn, Król, Strzeduła, Magiera wywalczyli 5 miejsce, wyprzedzając takie renomowane kluby kolarskie jak ALKS STAL OCETIX Grudziądz, TKK pacific Toruń, WKS Flota Gdynia. Drużyna juniorów młodszych: Jaromin, Szczepanowski, Molitor, Sito zajęła 6 miejsce.