• 22 lipca 2010
  • wyświetleń: 1687

Kolejne sukcesy kolarzy

Po niezbyt udanych Górskich Mistrzostwach Polski (żadnych punktowanych miejsc w obu kategoriach) pszczyńscy kolarze spędzili ostatni weekend na wyścigach etapowych. Juniorzy młodsi ścigali się na Mazowszu, juniorzy wzięli udział w etapowym wyścigu o „Puchar Bałtyku”.

Rośnie forma naszych juniorów młodszych, co jest dobrym prognostykiem przed olimpiadą młodzieży, która już niebawem. Bardzo dobrze radzili sobie na czteroetapowym wyścigu „Dookoła Mazowsza”, rywalizowali z kolarzami z Polski, Litwy i Słowacji. Trzech naszych kolarzy w dziesiątce na pierwszym etapie, ale tuż za podium. Drugi etap trochę gorzej, ale nadal miejsca w czołówce. Bardzo dobry trzeci etap, trzecie miejsce Bartka Szczepanowskiego, czwarte Adama Molitora i ósme Piotra Jaromina. Na ostatnim etapie najlepszy był Molitor, Szczepanowski finiszował na 7 miejscu, a Bartek Sito na 12. Cały wyścig wygrał Słowak Lubos Malovec, drugi był kolarz z Litwy Mantas Petrusevicius, a trzeci nasz Adam Molitor, czwarte miejsce również dla kolarza LK UKS Pszczyna Bartosza Szczepanowskiego. Na 11 miejscu uplasował się Piotr Jaromin, na 15 Bartek Sito, w klasyfikacji drużynowej nasz zespół był najlepszy.

Bardzo dobry początek Jakuba Foltyna w walce o Puchar Bałtyku, na pierwszym etapie 9 miejsce, na drugim który odbył się przy załamaniu pogody w szalejącej burzy Jakub zwyciężył i do trzeciego etapu wystartował w koszulce lidera. Zmęczenie z dopołudniowego etapu dało się jednak we znaki, wszyscy nasi kolarze: Foltyn, Król i Magiera w czwartej dziesiątce i strata żółtej koszulki przez Jakuba. Ostatni etap prawie remisowy, Foltyn 14, Magiera 21 i Król 23. Zwycięzcą wyścigu został Łukasz Czekała z SMS Świdnica. LK UKS Pszczyna zajął 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej.