Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 19 stycznia 2009
  • wyświetleń: 11831

Niebezpieczna sygnalizacja świetlna

Tragiczny grudniowy wypadek na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Męczenników Oświęcimskich, w którym zginął młody kierowca tira dał wiele do myślenia nad bezpieczeństwem na tym skrzyżowaniu. Jak zauważyli nasi czytelnicy funkcjonowania sygnalizacji świetlnej w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia.

W zwykłe dni tygodnia po zielonym świetle dla jadących na wprost drogą DK-1 zapala się zielone światło dla skręcających z DK-1 do centrum lub w stronę Ćwiklic, jednak jak wynika z filmu nakręconego przez naszego czytelnika, w momencie kiedy lewoskręt ma już zielone, jadący na wprost mają jeszcze pomarańczowe światło, co naraża kierowców na kolizję.Jeszcze gorzej jest w weekendy, wtedy bowiem cykl jest zmieniany i po zielonym świetle dla jadących prosto na DK-1, zapala się zielone dla wyjeżdżających z centrum i z ul.Męczenników Oświęcimskich. Taka sytuacja powoduje, że kierujący nie widzi czy z jego prawej strony nie nadjeżdża pojazd który jeszcze na ostatnią chwilę chce przeciąć skrzyżowanie.

mike / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA