medium nr 1 w Pszczynie

• 18 listopada 2008
  • wyświetleń: 1733

MUKK: Zwycięstwo i porażka

W czwartek i poniedziałek rozegrali swoje 2 mecze w lidze młodzików starszych koszykarze Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Koszykarskiego Pszczyna.

Oba mecze były bardzo emocjonujące bowiem spotykały się drużyny , które walczą o prawo gry w finale "A" rozgrywek to jest o miejsca 1-9 w sezonie 2008/2009. Poza tym zespoły, które grają na podobnym poziomie i o zwycięstwie jednej czy drugiej drużyny często decyduje dyspozycja dnia.

MUKKi najpierw spotkały się z koszykarzami "Niwy" Oświęcim. Ta konfrontacja zakończyła się ich zwycięstwem 81:71, jednak wygrana nie przyszła łatwo. Pszczynianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i cały czas prowadzili w okolicach 10 punktów ale rywal mocno zdeterminowany potrafił tę stratę niwelować.

Nasi zawodnicy dobrze radzili sobie w akcjach ofensywnych natomiast potwierdziła się ich słabsza gra w obronie. Ciężar gry spoczywał na barkach najlepszych zawodników w obu drużynach Tomasza Dzidy i Mateusza Kojma. Nasz lider rzucił 31 punktów i 3 krotnie popisał się udanymi próbami zza linii 6.25 m.Dobrze uzupełniali go Janaszkiewicz i Kliś. Ten pierwszy pokazał ,ze mimo wysokiego wzrostu potrafi dobrze kozłować piłkę i minąć kilku zawodników.

Swoją pierwszą trójkę w rozgrywkach zaliczył K. Czerwiński. Ważne było również to ,że swoje punkty dorzucili M.Stebel i K.Kołtuński a na parkiecie pojawili się zawodnicy 2 piątki W.Węgrzyn i B.Wyszecki.

W poniedziałek na parkiecie przy ulicy Kazimierza Wielkiego pojawili się koszykarze MKS-u MOS Katowice. Zawodnicy z osiedla Paderewskiego grają bardzo niewygodną dla rywala obroną strefową, która w opinii wielu trenerów w tej kategorii wiekowej powinna być zakazana, gdyż nie rozwija umiejętności technicznych zawodników. MUKKi długo nie potrafiły poradzić sobie przeciwko takiemu systemowi obrony i do przerwy przegrywały 20:34.

W pszczyńskim zespole zabrakło chorego Wojtka Janaszkiewicza i jego rolę w zespole próbował uzupełniać Tomek Kliś , który jednak już w drugiej kwarcie zanotował 4 przewinienie i musiał ostrożnie bronic do końca spotkania. W 3 kwarcie nasz zespół zaczął odrabiać straty- drużynę poderwali do walki Dzida i Widawski ale aż 4 zawodników (w tym także K.Czerwiński już w 2 kolejnym meczu) zaliczyło w tym meczu trójki! Zresztą w opinii fachowców rzuty z dystansu są najlepszą receptą na obronę strefową.

W pewnym momencie udane rzuty z dystansu doprowadziły do zmniejszenia przewagi rywala tylko do 5 punktów. Ożyła wtedy hala, ławka i kibice miejscowych a nerwowo zrobiło się na ławce drużyny MOS-u czego efektem było przewinienie techniczne, które otrzymał ich trener.Niestety 2 kontry rywali i bardzo dobra gra 1:1 ich najlepszego snajpera Bakowskiego pozwoliły katowiczanom na utrzymanie przewagi i końcowy sukces 73:64. Wygrali też rywalizację z MUKKiem w dwumeczu i jeśli nie stracą punktów w ostatnich meczach grupowych zajmą wyższą pozycję w tabeli.

Cieszy fakt, że nasi chłopcy zmobilizowali się i wygrali 3 i 4 kwartę. Pokazali ,że potrafią walczyć w sytuacji kiedy nie wszystko w meczu układa się po ich myśli. Zagrali bardzo ambitnie ale tym razem musieli uznać wyższość rywala.

W poniedziałek 24 listopada zagrają w Tychach z drużyną tamtejszego MOSM-u. Będzie więc szansa na poprawienie błędów i polepszenie bilansu punktowego.

MUKK Pszczyna - Niwa Oświęcim 81 : 71
T Dzida 31 (3x3), W.Janaszkiewicz 13, T. Kliś 13, K.Czerwiński 10 (1x3!),K.Widawski 7, M.Stebel 6, K.Kołtuński 2, A.Duda, B.Wyszecki, P.Dobucki, W.Wegrzyn,

MUKK Pszczyna - MKS MOS Katowice 64 : 73
T.Dzida 26( 2x3), K.Widawski 18 (3x3!), K.Czerwiński 10 (1x3), T.Kliś 8 (1x3), K.Kołtuński 2 , A Duda, W.Węgrzyn , M.Stebel, P.Dobucki, B.Wyszecki