Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 28 października 2008
  • wyświetleń: 2159

Wodzisław za silny dla MUKKa

MKS Wodzisław wygrał we własnej hali z koszykarzami MUKK-a 84:45 i usadowił się na pozycji lidera grupy III rozgrywek młodzików starszych.

Gospodarze przystąpili do meczu z dużą determinacją. W poprzednich 3 konfrontacjach wygrywali z pszczyniakami, ale zawsze po bardzo wyrównanych spotkaniach do 3 kwarty i dopiero ostatnie 10 minut meczu zapewniało im końcowy sukces. MKS to czołowy zespół na Śląsku, trzeci w poprzednim sezonie, dysponujący większym potencjałem i większymi możliwościami. Kiedy w poniedziałek złapał właściwy rytm gry od początkowych minut spotkania wiadomo było, że trudno będzie nawiązać z nim walkę.

MUKK zagrał w tym meczu bez animuszu, ale też i bez szczęścia bowiem nie udawały się rzuty z dystansu ( jedyna recepta na wysoką strefę rywali), a wejścia pod kosz także kończyły się niepowodzeniem. Warto jednak chłopaków pochwalić za walkę do ostatnich minut i wygranie ostatniej kwarty. Cieszy też, że w meczu coraz częściej wychodzą zagrywki oparte na współpracy dwójkowej i atak 5:0.

Trzeba dalej systematycznie pracować na treningach tak, żeby każdy dalej rozwijał swoje umiejętności i oczekiwać sukcesów w następnych meczach. Teraz MUKK zagra 2 razy u siebie. Najpierw wyjątkowo w czwartek 13 listopada zagra z "Niwą" Oświęcim, a potem w poniedziałek 17 listopada z MKS-em MOS Katowice

MKS Wodzisław : MUKK Pszczyna 84:45
( 26:11, 20:5, 19:9, 19:20 )
T.Dzida 20 ( 2x3), T.Kliś 12, K.Widawski 7, W.Janaszkiewicz 4, K.Czerwiński 2, M.Stebel, A.Duda, B.Wyszecki, P.Dobucki, W.Węgrzyn, K.Kołtuński.

WB

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA