• 3 marca 2008
  • wyświetleń: 4565

Udany weekend dla ping-pongistów

Arkadiusz Bieroński oraz Wojciech Kloc zakwalifikowali się do półfinałów Mistrzostw Polski w Mini Olimpic Games. 1 marca w SP27 w Gliwicach rozegrano eliminacje, w których wystartowało 54 zawodników w kategorii chłopców rocznik 96 i młodsi z naszego województwa. Do półfinałów kwalifikowała się pierwsza ósemka.

Od lewej: Wojciech Kloc, Sławomir Puda, Mateusz Szuster, Arkadiusz Bieroński.

Bardzo dobrze zaprezentował się Arek, który po bardzo zaciętej i wyrównanej walce uległ zawodnikowi z GKS-u Ornontowice (Sebastian Sadlocha) w pięciu setach i w dodatku na przewagi. Przeciwnik Arka obecnie zajmuje 4. lokatę w rankingu ŚLZTS młodzików natomiast nasz zawodnik 63 (treningi zaczął w tym sezonie). Po zawodach otrzymaliśmy informacje, że Arek może być powołany na letni obóz sportowy kadry Śląska.

Swoje miejsce w ósemce, piąte, zdobył Wojciech Kloc, który bez problemów ogrywał swoich kolegów, w końcu trafiając w ćwierćfinale na faworyta turnieju, z którym przegrał 3-1 i od tyłu walczył o miejsca w ósemce. W turnieju grali również Sławomir Puda oraz Mateusz Szuster.

Natomiast w niedzielę 2 marca o udział w Mistrzostwach Śląska walczyliśmy w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Sosnowcu. Udział w Mistrzostwach zapewnił sobie Wojtek Kloc, który zakwalifikował się do szesnastki i ostatecznie zajął 12 miejsce. Pozostali zawodnicy: Marcin Myszom, Arkadiusz Bieroński, Sławomir Puda oraz Sebastian Friebe nie weszli do szesnastki i muszą czekać na oficjalne wyniki i podliczenie punktów. W zawodach startowało 85 zawodników.

Już w następny weekend gramy u siebie w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego (zapraszamy serdecznie - info na http://www.posir.pszczyna.pl), a w niedzielę jedziemy do Mysłowic na Mistrzostwa Śląska Żaków.