• 11 grudnia 2007
  • wyświetleń: 2713

Trzecia wygrana UKS Goczałkowice

Bardzo udanie dla koszykarzy UKS Goczałkowice zaczął się zeszły weekend, a to za sprawą odniesionego zwycięstwa w Wojewódzkich Rozgrywkach OZKosz nad utytułowanym zespołem jakim jest niewątpliwie Pogoń Ruda Śląska.

Już w pierwszej kwarcie zarysowała się 9 punktowa przewaga zespołu UKS-u ,którą do przerwy udało się jeszcze powiększyć do 17 oczek. Po przerwie koszykarze Pogoni zaczęli grać bardziej odważnie i skuteczniej w ataku. Obrona gospodarzy w tym fragmencie gry spisywała się bardzo słabo.

Efektem tego była duża liczba otrzymanych przewinień osobistych przez koszykarzy UKS-u oraz przegrana 3 kwarta stosunkiem 16:20.

W czwartej kwarcie dało się zauważyć lepsze przygotowanie kondycyjne graczy z Goczałkowic, którzy lepiej ustawili defensywę, zmuszając przeciwników do prostych błędów. Duży wkład w zwycięstwo miał na pewno w tym meczu wychowanek MUKK Pszczyna Maciej Smolarczyk(18pkt) oraz będący ostatnio w świetnej formie Sebastian Adamus (12pkt). Do zespołu powrócił już po krótkiej chorobie Kamil Langer zdobywając w tym meczu 12 pkt. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną UKS Goczałkowice 80:52.

Trzeba pochwalić również pozostałych za ambitną postawę na boisku i waleczność na półmetku całych rozgrywek. Następnym przeciwnikiem goczałkowickiej drużyny będzie zespół GTK Gliwice II. Zapraszamy wszystkich sympatyków koszykówki i nie tylko, na mecz , który odbędzie się w Goczałkowicach o godz.16.00(piątek)

UKS GOCZAŁKOWICE 80:52 KS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA
(20:11; 18:10; 16:20; 26:11)

Punkty dla UKS-u zdobyli: M.Smolarczyk(18), K.Langer(12), S.Adamus(12), M.Pławecki(10), M.Famulok(10), K.Wojciechowski(6), I.Byrski(4), A.Kossowski(4), R.Duda(4), D.Kolny