Motoryzacja Pszczyna Motoryzacja Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 28 listopada 2007
  • wyświetleń: 5672

Rajdowcy na trasie V Super Sprintu

W listopadzie nie zabrakło naszej załogi na starcie V Super Sprintu rozgrywanego w Chorzowie. Była to pierwsza impreza rozgrywana w iście zimowych warunkach.

Po długich godzinach spędzonych w garażu w celu przygotowania samochodu jak i podczas treningów ruszyliśmy dobrze przygotowani na trasę Super Sprintu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że połowa trasy to sam lód, natomiast druga cześć to śnieg. Podczas zapoznania doszliśmy wspólnie z pilotem do wniosku, że drogą do dobrego miejsca jest czysta i spokojna jazda.Na starcie tej imprezy stanęło około 40 samochodów. Podczas pierwszego przejazdu odcinka o długości 2.2 km pojechaliśmy naprawdę spokojnie utrzymując wysoką koncentrację, co zaowocowało 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. w klasie 2. Wyprzedziła nas tylko załoga startująca w Pucharze PZM.

Podczas drugiego przejazdu popełniliśmy błąd potrącając szykanę. Została doliczona nam kara 5 sekund. Uzyskany czas lokował nas na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej. 3. przejazd ukończyliśmy na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej. Ostatecznym rezultatem było 5. w klasie 2. oraz 8. w klasyfikacji generalnej. Zadowoleni jesteśmy z tempa naszej jazdy. Przegrywaliśmy tylko z chłopakami startującymi w Pucharze PZM.

Rajdowcy na trasie V Super Sprintu


W chwili obecnej przygotowujemy się do startu w najbliższą niedzielę na torze testowym FIATA w Tychach. Liczymy na obfite opady śniegu. Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania naszych zmagań na rajdowych trasach. Powoli sezon 2007 dobiega końca i już w tej chwili zaczynamy przygotowywania do sezonu 2008. Istnieje parę ciekawych rozwiązań i możliwości, jednakże głównym czynnikiem decydującym o przyszłorocznych startach jest wielkość posiadanego budżetu.

Jeszcze raz zapraszamy w niedzielę na tor FIATA w Tychach!

Kuba Piechocki

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA